Wczytuję dane...
Kod producenta: ANS-16-RTR-3
Wysyłka od: 20.00 PLN
Producent: Inny

Najwyższej jakości paliwo modelarskie wyprodukowane w Włoszech dla modeli firmy ANSMANN. Paliwo przeznaczone jest dla osób które po raz pierwszy mają do czynienia z silnikami żarowymi albo jako paliwo używane do dotarcia silnika. Mieszanina oleju jest tak skomponowana aby silnik był odpowiednio zabezpieczony poprzez mocniejsze smarowanie . Podczas pracy nie spalony olej będzie wydostawał się przez rurę wydechową . Odpowiednia mieszanka oleju dobrze ochroni twój silnik. Skład paliwa oparty o najwyższej jakości alkohol metylowy oraz wysokiej czystości nitrometanol . Ponadto paliwo wzbogaca specjalnie dobrana mieszanina oleju i dodatków która doskonale smaruje i podwyższa osiągi silnika. Paliwo posiada jasno niebieski kolor. Skład paliwa został opracowany na podstawie testów i doświadczeń wielu zawodników . Wyjeździliśmy bardzo dużo różnego palowa zanim powstała nasza doskonała mieszanka.

Metalowa puszka o pojemności 3 litrów.

Mieszanka składa się z :

  • alkohol metylowy74 %
  • mieszanka oleju 10 %
  • nitrometan 16 %


Paliwo jest produkowane we Włoszech przez firmę z długoletnią tradycją na najnowocześniejszych , komputerowo sterowanych maszynach . Dzięki temu jesteśmy w stanie wyprodukować każdy rodzaj mieszanki paliwowej . Maszyna z ogromna dokładnością odmierza niezbędne ilości składników potrzebnych do wyprodukowania paliwa . Mieszanie składników nie odbywa się jak w innych firmach w kadziach lecz z precyzją wszystkie składniki są odpowiednio dozowane bezpośrednio do puszki jaką kupuje klienta. Teraz kupując określony rodzaj mieszanki za każdym razem dostaniesz paliwo tej samej jakości.

Paliwo jest konfekcjonowane do metalowych puszek z bardzo szczelnym zamknięciem. Tylko metalowe puszki dają Ci możliwość długiego przechowywania paliwa. Opakowania plastikowe nie nadają się do długiego trzymania w nich paliwa. Metanol zawarty w paliwie pochłania wilgoć z powietrza. Dlatego nasze paliwo jest pakowane w metalowe puszki o pojemności 3 litry.

Paliwo modelarskie źle znosi długotrwałe przechowywanie. Na jego jakość już po wyprodukowaniu ma ogromny wpływ to jak długo i w jakich warunkach było przechowywane. Źle przechowywane paliwo traci na swoich właściwościach i znacznie utrudnia rozruch i prace silnika. Dlatego też nasz e paliwo jest przechowywane w odpowiednich warunkach a dostawy z paliwem mamy bardzo często więc masz pewność że zawsze kupujesz świeże paliwo.

UWAGA!!

Po otrzymaniu puszkę z paliwem trzymaj z dala od źródeł ciepła i ognia. Paliwo jest bardzo łatwo palne . Na przykład pozostawienie puszki paliwa latem w samochodzie może doprowadzić do eksplozji.

Paliwo wytwarza opary, które mogą zapalić się w temperaturze równej lub wyższej temperaturze zapłonu a ta wynosi 21 C. Dlatego też zawsze zakręcaj dokładnie puszkę .
Paliwo jest toksyczne . Stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia w następstwie połknięcia lub wdychania z nieodwracalnymi efektami dla zdrowia. To że produkowane jest z alkoholu nie oznacza że można je pić ! Paliwo zawiera alkohol metylowy niezdatny do picia trujacy dla ludzi i zwierząt .
Produkt pochłania wilgoć. Należy przechowywać w szczelnych opakowaniach w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Ewentualne puste pojemniki pozostają niebezpieczne.

Unikać gromadzenia się ładunków elektrostatycznych.

Trzymać z dala od wolnego ognia, iskier i źródeł ciepła. Unikać działania na preparat bezpośrednich promieni słonecznych.

Polecamy