Wczytuję dane...
Kod producenta: EFL7850
Gwarancja: 12 miesięcy
Wysyłka od: 20.00 PLN

Zawartość zestawu

Zestaw zawiera gotowe elementy modelu RC E-flite F-16 Thunderbirds EDF z zainstalowanymi komponentami: odbiornik AR636, 6x cyfrowe serwo 9g, turbina z silnikiem trójfazowym 2860-KV1850, regulator 70A.

Charakterystyka

Model RC znanego amerykańskiego samolotu F-16 w ubarwieniu Thunderbirds. Wyśmienite własności lotne F-16 umożliwiają nawet mniej doświadczonym pilotom doświadczyć lotu z prawdziwym samolotem odrzutowym. Dzięki systemowi ochrony położenia w locie SAFE Select bezpiecznie opanujecie lot i lądowanie. Wystarczy uzupełnić swój nadajnik i akumulator.

Myśliwiec odrzutowy General Dynamics (dzisiaj Lockheed Martin) F-16 jest jednym z najbardziej uznanych i najbardziej udanych współczesnych jednosilnikowych myśliwców na świecie. O jego jakości świadczy to, że został wcielony do wielu armii oraz wyprodukowano ponad 4500 sztuk. Jego niesamowita moc i możliwości są dowodem, dlaczego znalazł się w słynnej na całym świecie amerykańskiej drużynie lotniczej Thunderbirds pokazującej go na pokazach lotniczych na całym świecie. Model od E-flite® F-16 Thunderbirds jest repliką, która oferuje wysoką wydajność i jednocześnie jest prosty w pilotażu. Model jest wyposażony w ekskluzywną technologię AS3X® oraz SAFE® Select.

Konstrukcja jest sprawdzona, model jest wykonany z bardzo wytrzymałej i lekkiej pianki EPO dodatkowo posiadające wzmocnienia. Ma zainstalowane wszystkie komponenty. Do napędu wybrano 12-łopatkową turbinę z wysokoobrotowym silnikiem trójfazowym oraz 70A regulatorem kompatybilnym z akumulatorami 6S LiPol. Wszystkie zainstalowane serwa są cyfrowe z metalową przekładnią. Akumulatory wkłada się pod dużą zdejmowaną pokrywę z kabiną, w której znajduje się figurka pilota.

Stabilizacja AS3X™

Odbiornik Spektrum AR636A jest wyposażony w technologię AS3X, która pomaga stabilizować model w czasie lotu. Odbiornik zawiera trójosiowe gyro MEMS oraz akcelerometr, a dzięki elektronicznej stabilizacji ułatwia się sterowanie modelu np. przy wietrznej pogodzie. Model reaguje podobnie, jak o wiele większy model, a jego lot jest spokojny, przy jednoczesnym zachowaniu jego pełnej sterowności. AS3X daje więcej pewności w sterowaniu.

Technologia SAFE Select™ dla początkujących

Dzięki zastosowanej technologii SAFE Select model może pilotować również mniej doświadczony pilot. System SAFE chroni przed przekroczeniem nachylenia w zakręcie oraz również ogranicza wznoszenie i opadanie. Prostym wciśnięciem drążków nadajnika przywrócony zostanie poziomy lot. Tą funkcję docenią przede wszystkim początkujący piloci, którzy nie mają pełnej pewności przy sterowaniu modelu.

Jak już sama nazwa SAFE Select wskazuje, chodzi o opcjonalną funkcję - zależy od Was, czy chcecie stosować technologię SAFE, czy ją wyłączyć. Sposobem parowania ustawia się, czy funkcja SAFE ma być włączona czy wyłączona. Dalej również można funkcję SAFE wyłączyć lub włączyć w czasie lotu za pomocą wolnego kanału nadajnika.

Zalety funkcji SAFE Select™:
 • Ogranicza maksymalne nachylenia modelu i przez to chroni przed przejściem modelu w korkociąg.
 • Automatycznie przywraca model do lotu poziomego przy zwolnieniu drążków nadajnika.
 • Za pomocą wolnego kanału można system SAFE załączyć lub wyłączyć w czasie lotu.
Wydajna turbina

12-to łopatkowy wirnik 70mm turbiny w połączeniu z wysokoobrotowym silnikiem trójfazowym, regulatorem 70A oraz opcjonalnym akumulatorem LiPol 6S 3200-4000mAh, ma bardzo wysoki ciąg, przez co model ma niewiarygodny zakres prędkości z praktycznie natychmiastową odpowiedzią na ruch drążka gazu. Ale to, co każdego natychmiast zainteresuje, to niesamowity dźwięk wydawany przez turbinę - prawie jak prawdziwa turbina.

Chowane podwozie

Nie był by to dobry Jet, jeśli nie posiadał chowanego podwozia! Model dlatego ma zainstalowany 3-kołowe elektryczne chowane podwozie ze sterowaną przednią golenią. Model ma wysoką stabilność podczas kołowania oraz doskonałą sterowność nie tylko podczas startu, ale przede wszystkim podczas lądowania. Golenie podwozia sa metalowe i są amortyzowane.

Mocny i lekki

Model jest kompletnie wykonany w formach z mocnej i sztywnej pianki EPO, która w ważnych miejscach jest wzmocniona. Jako całość konstrukcja charakteryzuje się bardzo niską masą i wysoką sztywnością, co jest podstawowym warunkiem dla jednakże energetycznie zaawansowanego jeta.

Niesamowita wydajność

F-16 Thunderbirds EDF ma prawie nieograniczoną wydajność wznoszenia pionowego oraz możliwości akrobacyjne, które wyróżniają się również dzięki bardzo eleganckiemu wyglądowi. Rozpiętość prędkości modelu jest ogromna, od minimalnej na klapach aż po maksimum na pełnym gazie. Aby to było możliwe osiągnąć, potrzeba zastosować wysokiej jakości akumulator LiPol, który wytrzyma duże obciążenie prądowe. Akumulator nie wchodzi w skład zestawu.

Własności modelu F-16
 • Jest idealnym wyborem jako pierwszy model EDF, ponieważ posiada funkcję SAFE Select
 • F-16 ma doskonałe możliwości akrobacyjne oraz osiągi
 • Sześciokanałowy odbiornik Spektrum ™ z najnowocześniejszą technologią DSMX®
 • Łatwe latanie z opcjonalną technologią SAFE®,
 • 12-to łopatkowa turbina 70mm ma doskonała wydajność i da modelowi wysoką prędkość
 • Wysokoobrotowy silnik trójfazowy oraz regulator 70A jest kompatybilny z 6S LiPol
 • Szybkie i precyzyjne cyfrowe serwa z metalową przekładnią
 • Elektryczne 3-kołowe chowane podwozie z amortyzacją pozwoli również na start z trawy
 • Do montażu nie potrzeba żadnego kleju
 • Duża i wygodna pokrywa z kabiną, detalami kokpitu i pilotem
 • Zdejmowane skrzydło wzmocnione kompozytami
 • Lekka, mocna i wytrzymała konstrukcja EPO
 • Unikalne ubarwienie zespołu lotniczego amerykańskiego lotnictwa Thunderbirds
 • Zawiera naklejki do oznaczenia Thunderbird według własnego wyboru

Polecamy zakup

Do uruchomienia potrzeba uzupełnić 6+ kanałowy nadajnik RC Spektrum, akumulator napędowy LiPol 22,2V 3300–3800mAh 30+C 6S z konektorem EC5 oraz odpowiednią ładowarkę.

Parametry techn.

Rozpiętość 815mm
Długość 1260mm
Masa do lotu 2090g
Napęd elektro Trójfazowy 2860- kv 1850
Regulator Trójfazowy 70A 6S
Turbina 12 łopatkowa 70mm
Radio AR636

Polecamy