Kod producenta: ROBBE-1-8471
Wysyłka od: 20.00 PLN
Producent: Inny

Power Peak E1 (Eternity) komputerowa stacja ładująca/rozładowująca Robbe

Numer katalogowy: 1-8471

Krótki opis:
Flagowy produkt serii ładowarek Power Peak ze stajni Robbe. Świetnie wyglądająca, super wydajna komputerowa stacja ładująca/rozładowująca z zarządzaniem zasilaniem do wszystkich typów akumulatorów dostępnych obecnie na rynku. Ze zintegrowanym balancerem do baterii Litowo-Jonowych, LiPol i LiFe, o maksymalnym prądzie ładowania do 20A.
Przezroczyste kable oraz elegancki wygląd tej ładowarki są możliwe dzięki nowemu systemowi Cap-Touch: system bezkontaktowych, sensorowych przełączników oraz 3-D hotkey, pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni pozbawionej wystających pokręteł.
Duży, jasny, podświetlany wyświetlacz graficzny LCD (95x65mm) zapewnia przejrzyście zaaranżowane wyświetlenie parametrów ładowania lub danych baterii; ekran jest również zamontowany pod szczelną zewnętrzną powierzchnią operacyjną. Wyświetlacz oferuje 192x128 pikseli i może pokazać 12 oddzielnych linii, pozwalając na użycie czytelnej czcionki. Wyświetlacz pokazuje niezbędne parametry aktualnej procedury w formie numerycznej i graficznej, dając tym samym możliwość obserwowania i sprawdzania procesu podczas całego jego trwania.
Menu ustawień są łatwo i dogodnie nawigowane przy użyciu systemu Cap-Touch, oraz może być ustawione w wielu różnych językach.
Bardzo ważną cechą jest innowacyjny system BID (system identyfikacji baterii). Wachlarz różnych typów baterii używanych w modelarstwie ciągle się rozszerza, a każdy typ wymaga swojego własnego, specyficznego procesu ładowania. System BID firmy Robbe automatycznie zachowuje podstawowe dane baterii, zapewniając bezpieczną i prostą operację.
Szczególne korzyści z systemu BID:
-Po prostu podłącz klucz czipowy BID do ładowarki, a proces ładowania się rozpocznie.
-Bez uciążliwego przeszukiwania menu żeby ustawić parametry. -Maksymalna ochrona przed przypadkową zmianą ustawień.
-Podstawowe dane akumulatorów są zapisane na kluczu BID.
-Oczywiście ładowarka E1 może ładować również baterie bez użycia systemu BID.
-W standardzie znajduje się jeden klucz BID wraz z ładowarką.
Ładowarka Power Peak E1 posiada wbudowany 14-kanałowy balancer do baterii Lit-Jon, LiPol i LiFe. Kiedy ładowarka jest podłączona do kabla czujnika napięcia podłączonego do pakietu, zostaje poinformowana o ilości cel oraz napięciu każdej z nich. Sprzężenie zwrotne trzyma ładowarkę w ciągłej gotowości informując o stanie cel, tak więc jest ciągle gotowa żeby zareagować we właściwy sposób. Na przykład, jeśli jakaś z cel zostanie maksymalnie naładowana, ładowarka zredukuje napięcie by zapobiec przeładowaniu.
Maksymalna moc ładowania jest ogromna i wynosi 315Watt, przyrównując to do maksymalnego prądu ładowania nie mniejszego niż 20A, odpowiada to wielkości ładowania 15A w pakiecie 5S LiPo. Duży prąd ładowania jest szczególnie ważny by osiągnąć krótki czas ładowania. Nowe akumulatory LiPol RO-POWER 30C mogą już być ładowane przy 2C. LiFe natomiast mogą być nawet ładowane przy 5-10C, więc ta wysoka moc jest ważna jako że znacznie skraca efektywny czas ładowania.
Maksymalna moc rozładowywania to 160W, tzn maksymalnie 40A przy 1S LiPo celi.

Specyfikacja:
Można ładować następujące typy pakietów z ilościami cel:
1-36 cel NiCd/NiMh,
1-12 cel PB / cele ołowiowo-kwasowe (2-24V),
1-14 cel LiJon (3.6V), LiPol (3.7V), LiFe (3.3V), plus specjalne napięcie.

Dodatkowo oprócz ładowania, rozładowywania i trybów cyklicznych, ładowarka zapewnia również różne procesy ładowania pasujące do rozmaitych akumulatorów. Do litowych oraz ołowiowo-kwasowych baterii, ładowarka pracuje używając ładowania CC-CV i procesu cut-off.
W kwestii bezpieczeństwa możliwe jest monitorowanie i wyświetlanie temperatury baterii podczas procesu ładowania; jest nawet możliwe automatyczne zakończenie ładowania przy konkretnie ustawionej temperaturze - właściwy sensor jest dostarczony w standardzie.
Zabezpieczenie przyszłości: kluczowa jest technologia pamięci Flash. Rozszerzone oprogramowanie można ściągnąć lub uaktualnić by ładowarka współpracowała z nowymi technologiami.
Gwałtowny rozwój w technologii baterii litowych powoduje ciągłe pojawianie się ich nowych typów, wszystkie z innym napięciem i odcięciem (Lithium-Ferrum, Lithium-Phosphor, itd). Ładowarka Eternity jest już przygotowana na te zmiany, jako że cechuje ją specjalne menu z różnorodnym ustawieniem napięcia baterii litowych. Oznacza to, że może być dostosowywana bez ograniczeń do nowych typów akumulatorów i ich napięcia.
Ładowarka posiada interfejs USB do podłączenia do PC. Świetne darmowe oprogramowanie "Logview" jest już dobrze znane i może być używane do przetwarzania danych z ładowarki Eternity w celu gromadzenia, przechowywania, porównywania i drukowania. Ładowarka posiada również swoją własną wbudowaną pamięć, więc dane mogą być gromadzone nawet gdy urządzenie nie jest podłączone do PC, pozwalając na zczytanie danych w innym czasie.
Ładowarkę cechują dwa niezależne wyjścia ładowania, przeznaczone do samochodowych i lotniczych baterii (OUT1), oraz nadajnikowych/odbiornikowych baterii i małych pakietów LiPo (OUT2).
Posiada cichy, kontrolowany temperaturą wiatrak.
Wyjście drugie może być używane do ponownego załadowania pakietów LiPol z 2-3 cel i NiCd/NiMh z 4-8 cel, używając prądu do 2A (24W).

Wyjście OUT1:
Liczba cel: 1-36 cel NiCD/NiMh, 1-14 cel LiJon/LiPol/LiFe, 1-12 cel ołowiowo-kwasowe Pb 2-25V,
Prąd ładowania: 0.1 - 20A (max.315W),
Prąd rozładowania: 0.1 - 40A (max.160W),
Prąd balansowania: 250mA,
Metoda odcięcia:
-pakiety NiCd/NiMh: automatycznie, cyfrowy system Delta-Peak ze zmiennym Delta-Peak napięciem,
-pakiety litowe/ołowiowo-kwasowe: automatycznie, używając procesu CC-CV,
Temperatura odcięcia: 10-65°C, regulowana w odstępach 1°C,

Wyjście OUT2:
Liczba cel: 4-8 cel NiCd/NiMh, 2-3 cel LiPol,
Prąd ładowania: 0.1 - 2.0A
Metoda odcięcia:
-pakiety NiCd/NiMh: automatycznie, cyfrowy system Delta-Peak,
-pakiety LiPol: automatycznie, używając procesu CC-CV,

Zabezpieczona przeciwko odwrotnemu podłaczeniu i spięciom.
Gniazdka na: sensor temperatury, złacze balansujące, kostkę BID, USB.

W opakowaniu

1x ładowarka E1,
1x Bid Chip Key,
1x czujnik temperatury.
Polecamy