Wczytuję dane...
Kod producenta: 82056-4
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!


Zawartość zestawu
W zestawie znajduje się kompletnie złożony model RC auta Traxxas TRX-4 Land Rover Defender z czerwoną karoserią, 5-cio kanałowy nadajnik Traxxas TQi (nr kat. TRA6530), zestaw narzędzi, alternatywne mocowanie karoserii.

Charakterystyka
Traxxas przygotował na rok 2017 świetną nowość - RC model auta ekspedycyjnego Traxxas TRX-4 z licencjonowaną karoserią Jaguar Land Rover Defender!

Model jest dosłownie naładowany udogodnieniami - zdalne sterowanie blokady dyferencjału, dwustopniowa przekładnia, osie portalowe, przekładnia w zawieszeniu, działające błotniki, bardzo szczegółowe opracowanie. Oczywistością jest wodoodporna elektronika i wykonanie z najwyższą jakością, na co już się wszyscy użytkownicy od Traxxasa przyzwyczaili.
Podwozie modelu TRX-4

Podwozie jest zbudowane z dwóch stalowych profili, które zabezpieczają dostateczną sztywność podwozia. Dzięki silnikowi umieszczonemu w przedniej części jest zabezpieczone dostateczne obciążenie przednich kół, więc bez problemu wytrzyma jazdę również na stromych zboczach. Akumulator jest umieszczony w osi podwozia, także model jest precyzyjnie wyważony i podczas jazdy się nie przechyla.

Dla obniżenia potrzeb serwisowania dolna część podwozia ma założone osłony, które wraz z błotnikami (które są częścią karoserii) zapobiegają przed nadmiernym wniknięciem nieczystości do podwozia modelu.
Zespół napędowy

Jak już wspomniano powyżej, model jest wyposażony w dwustopniową przekładnię oraz blokady dyferencjałów. Dwustopniowa przekładnia sterowana jest czerwonym przełącznikiem kołyskowym na nadajniku. Dwustopniowa przekładnia czyni z podwozia TRX-4 bardzo wszechstronny model, który potrafi jeździć powoli i szybko - dokładnie jak potrzebujecie.

Blokady dyferencjału są niezależnie sterowane 2 serwami. Siła z serw przenoszona jest za pomocą popychacza do dyferencjału. Blokady steruje się trzypozycyjnym przełącznikiem w poniższy sposób:

 •     Oba dyferencjały są otwarte
 •     Zamknięty jest tylko przedni dyferencjał
 •     Zamknięte są oba dyferencjały


Silnik i regulator
Sercem modelu Traxxas TRX-4 jest silnik szczotkowy Titan 21T klasy 550 oraz regulator elektroniczny XL-5 HV. Silnik i regulator są głównie stworzone do zasilania 3 ogniwami akumulatorów LiPol i pojemności minimalnie 4000mAh. Model można również zasilać ogniwami NiMH.

Regulator Traxxas XL-5 HV posiada 5 trybów jazdy:

 •     Sport: Jazda w przód, hamulec i wsteczny
 •     Race: Jazda w przód oraz hamulec. Wsteczny nie jest do dyspozycji
 •     Training: Jazda w przód ograniczona na moc 50%, hamulec i wsteczny ograniczony na 50%. Ten tryb jest odpowiedni dla początkujących i dzieci
 •     Trail: Jazda w przód, hamulec, wsteczny. Sterowanie w okolicy neutrum jest bardzo delikatne
 •     Crawl: Jazda w przód, hamulec w neutrum i wsteczny


Napędy
Podwozie TRX-4 wykorzystuje osie portalowe z wbudowaną przekładnią. Przekładnia w półosiach zwiększa prześwit podwozia, obniża naprężenia dyferencjału, przekładni, półosi kardana i dalej zmniejsza siłę skręcającą - model mniej się pochyla.

Skręcanie przednich kół jest możliwe pod kątem 45°, sterowanie zapewnione jest serwem Traxxas 2075X z metalową przekładnią.
Szczegółowe opracowanie

Wielki nacisk nałożono na szczegółowe opracowanie - model jest oficjalnie licencjonowany przez spółkę Jaguar Land Rover. Oprócz szczegółowo wykonanej karoserii z dodatkami model ma działające błotniki, szczegółowo wykonane zawieszenie kół. Jako opcjonalne akcesoria można uzupełnić oświetlenie LED.
Aparatura RC Traxxas TQi z możliwością połączenia BlueTooth

Traxxas dla Was przygotował całkowicie nowy szereg aparatur RC do modeli aut z połączeniem BlueTooth LE. Wcześniej nadajnik RC można było wyposażyć w stację dokującą do urządzeń Apple. Traxxas idzie dalej w rozwoju i przygotował dla Was nadajnik RC z gniazdem do bezprzewodowego modułu BlueTooth. Dzięki temu możecie do nadajnika bezprzewodowo podłączyć jakiekolwiek urządzenie z interfejsem BlueTooth LE i systemem Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, ...) lub Google Android (Samsung Galaxy, ...). Aplikacja Traxxas Link do urządzeń od Apple jest do dyspozycji za darmo na AppStore, aplikacja do urządzeń Google Android znajduje się na stronach GooglePlay.

Traxxas Link App jest potężną aplikacją, która daje Wam pełną kontrolę nad użytkowaniem i regulacją modelu RC Traxxas z oszałamiającą wizualizacją i absolutną precyzją ustawienia. Traxxas Link wyświetla dane telemetryczne w czasie rzeczywistym, mierzy prędkość, obroty, temperaturę i napięcie akumulatora. Ustawienia modeli RC można udostępniać, można stworzyć dowolną liczbę profili dla konkretnego toru lub użytkownika. Wszystko w aplikacji z genialną grafiką.

Własności modelu RC auta Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 1:10

 •     Model jest kompletnie złożony i przygotowany do jazdy
 •     Licencjonowana i szczegółowo wykonana karoseria Land Rover Defender
 •     Zdalne sterowanie blokady dyferencjału
 •     Zdalnie sterowana dwustopniowa przekładnia
 •     Osie portalowe z przekładnią
 •     Mocny silnik szczotkowy Traxxas Titan 21T
 •     Elektroniczny regulator silników szczotkowych Traxxas XL-5 HV ze specjalnymi trybami Trial i Crawl oraz trybem dla dzieci. Regulator współpracuje z z akumulatorami LiPol i NiMH.
 •     Wysoki prześwit podwozia - 80 mm
 •     Skręt przednich kół o 45° w obie strony
 •     Zoptymalizowana geometria ograniczająca efekt bump-steer (zmiana zbieżności kół w zależności od prześwitu)
 •     Opony dla doskonałej przyczepności do powierzchni
 •     Długi czas jazdy - z akumulatorem LiPol 11.1V 5000mA aż 2 godziny


Polecamy zakup
Do uruchomienia modelu potrzeba akumulator napędowy do modelu, ładowarkę oraz 4 baterie AA do nadajnika.

Parametry techn.

Typ Ekspedycyjny
Skala 1:10
Długość 586mm
Szerokość 249mm
Wysokość 292mm
Rozstaw 324mm
Prześwit podwozia 80mm
Masa 3,4kg
Napęd 4WD
Silnik Titan 21T
Regulator XL-5 HV
Odbiornik Traxxas TSM
Nadajnik Traxxas TQi
Serwo Traxxas 2075X z metalową przekładnią
Akumulator Zalecany LiPol 7.4 - 11.1V, NiMH 7 ogniw
Amortyzatory Traxxas GTS
Felgi 1.9 x 1.02 inch (49 x 26 mm)

Polecamy