Wczytuję dane...
Kod producenta: HBZ7900E
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 20.00 PLNZestaw zawiera kompletnie złożony model samolotu RC Firebird Delta Ray od Hobbyzone z zainstalowanym silnikiem, regulatorem, odbiornikiem RC i serwami. Nadajnik RC lotniczy Spektrum DXe w mode 2 (gaz na lewej ręce) z 4 bateriami AA. akumulator LiPol 7.4 V 1300 mAh z ładowarką samochodową, podwozie, drobne akcesoria.
Charakterystyka

Firebird Delta Ray RTF dla początkujących z inteligentną technologią SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), która zwiększa bezpieczeństwo lotu i zapewnia spokojny lot. Jednocześnie zachowana jest pełna sterowność modelu tak. że pilot ma wysoki poziom bezpieczeństwa. Najnowsza technologia do bezpiecznej nauki latania!

Futurystycznie wyglądający Delta Ray dla początkujących i zaawansowanych. Jeżeli nie czujecie się jeszcze pewnie w sterowaniu, nie wahajcie się! Dla Was przeznaczony jest Firebird Delta Ray, który wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope) elektronicznej stabilizacji lotu. Najnowsza technologia dla bezpiecznej nauki latania zapewnia nie tylko spokojny lot (AS3X), ale ma również funkcję do przywracania modelu do lotu poziomego przyciskiem, jeśli początkujący wprowadzi model do niestabilnego położenia.

Oprócz ciekawego wyglądu, koncepcja skrzydła delta tą pozytywną własność, że mnie pozwala modelowi wpaść w korkociąg. Początkujący ma często niedokładne wyczucie właściwej prędkości modelu, co w wyniku tego może doprowadzić do przepadnięcia na małej prędkości. W tym przypadku skrzydło delta wykona tylko pompę i poleci dalej. Dlatego Delta Ray jest tym właściwym wyborem. Dodatkowo dwusilnikowe, przeciwbieżne ułożenie silników eliminuje reakcyjny moment śmigła, co oznacza, że rekcje sterowania są neutralne na obie strony.

Model jest kompletnie złożony i przygotowany do lotu. Wszystko jest zainstalowane, wystarczy tylko naładować akumulator napędowy LiPol oraz włożyć 4 baterie do nadajnika RC DXe i model jest gotowy do lotu. Nic nie trzeba dokupić, wszystko jest w zestawie. Do lotu można wybrać Beginer Mode (Początkujący), Intermediate Mode (zaawansowany) i Experienced Mode (Doświadczony). Dodatkowo do dyspozycji jest przycisk Panic Mode (Panika), które potrafi przywrócić model do poziomego, stabilnego lotu.

Nadajnik RC Spektrum DXe nie trzeba do modelu Firebird Delta Ray w żaden sposób ustawiać, wszystko jest już zaprogramowane. Nadajnik ma uniwersalne zastosowanie również dla innym typów modeli, można go programować za pomocą intuicyjnej aplikacji do urządzeń mobilnych (SPMA3081) lub za pomocą komputera (SPMA3065). Aplikacja dla PC Windows lub MAC jest do dyspozycji do ściągnięcia pod adresem http://spektrumrc.cachefly.net/apps/spektrum_programmer.html. Jeśli macie Windows 10, to potrzeba jeszcze ściągnąć i uzupełnić sterowniki dla Windows 10 - http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%20v2.12.10%20WHQL%20Certified.exe.html. Kabel połączeniowy do USB komputera ma numer katalogowy SPMA3065, dla urządzeń mobilnych przeznaczony jest kabel SPMA3081. Kolejność przy instalacji nowego firmware - podłączyć kabel SPMA3065 do komputera. W programie Spektrum Programmer musi pojawić się napis Cable Connected, podłączcie drugi koniec kabla do nadajnika i załączcie zasilanie nadajnika. Program Spektrum Programmer powinien zacząć sczytywać ustawienia z nadajnika. W programie można sprawdzić numer seryjny i przez stronę spektrumrc.com można ściągnąć nowy firmware – podobnie jak w innych nadajnikach Spektrum. Ściągnięty plik wgrywa się programem Spektrum Programmer do nadajnika. W Spektrum Programmer można zmienić ustawienia nadajnika, wraz z ze zmianą Mode 1-4.

Do sterowania można wybrać jeden z trzech trybów lotu.
Tryb początkujący, ma ograniczony przechył sterem wysokości i lotkami, po puszczeniu drążków do neutrum model ustawi się w położeniu poziomym, obroty silnika są regulowane wg wznoszenia lub opadania i wspomaga przy starcie i lądowaniu.
Tryb średni, ma włączoną stabilizację lotu AS3X i są ograniczone ekstremalne położenia lotu. Jest tutaj większa wolność sterowania i minimalne korekty lotu.
Tryb Ekspert, jest bez ograniczenia położenia lotu, funkcja AS3X dla płynnego lotu jest aktywna.

Model jest przeznaczony dla początkujących oraz średnio zaawansowanych pilotów. Jest wykonany z mocnej i bardzo trwałej pianki Z-Foam. Aparatura RC jest w paśmie 2,4GHz, doświadczony nadajnik Spektrum DXe zapewnia bezpieczne połączenie. Wszystko potrzebne, znajduje się w zestawie, model jest złożony, wystarczy naładować akumulator i możecie iść latać.

Własności
    Technologia SAFE™ oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa
    Funkcja przywracania modelu do lotu poziomego przyciskiem
    Wszystko potrzebne jest w zestawie
    Kompletne 4-kanałowe sterowanie z różnicowością gazu dla płynnego sterowania
    Nadajnik RC Spektrum™ DXe 2,4GHz DSMX® z pełnym zasięgiem
    Lekka i wytrzymała konstrukcja Z-Foam™
    Akumulator LiPol 2S 1300mAh 20C w zestawie
    Ładowarka LiPol DC w zestawie
    Zdejmowane podwozie

Polecamy zakup
Wszystko potrzebne znajduje się w zestawie. Zaleca się zakup dodatkowego akumulatora napędowego 7.4V 1300mAh z konektorem EC2 - więcej Zalecanych akcesoriach. Kabel programowania do urządzeń SPMA3081 lub PC SPMA3065.

Parametry techniczne:
Rozpiętość    865mm
Długość    805mm
Masa do lotu    500g
Powierzchnia nośna    24,8dm2
Obciążenie powierzchni    20.1 g/dm2
Napęd elektro    2x szczotkowy 180
Akumulator    LiPol 1300 mAh 7,4V (EFLB13002S20)
Nadajnik    Spektrum DXe 2,4 GHz DSMX
Serwa    2x SV80
Śmigło    5x3
Regulator    10A zintegrowany w odbiorniku

Polecamy