Wczytuję dane...
Kod producenta: TRA83056-4
Gwarancja: 12 miesięcy
Wysyłka od: 20.00 PLN

Traxxas przygotował dla Was znakomity model RC auta w skali 1:10 na podwoziu 4-Tec 2.0. Licencjonowana karoseria Ford GT, aparatura RC Traxxas TQi z możliwością instalacji modułu bluetooth, odbiornik RC Traxxas TSM. Prędkość w podstawowej wersji aż 48 km/h, ale jeśli do modelu zostanie zainstalowany mocniejszy silnik, prędkość wzrośnie aż do 80km/h.

Historia klasycznych (szosowych) modeli on-road Traxxas zaczęła się z modelem Traxxas 4-Tec. Chodziło o klasyczną konstrukcję - napęd realizowany za pomocą rzemieni, model miał wtedy osadzony silnik szczotkowy i regulator oporowy - prędkość była regulowana za pomocą rezystorów, przełączane były mechanicznie realizowane serwem. I oczywiście aparatura RC w paśmie 27 MHz... Traxxas zdecydował się przywrócić do swojego portfolio modele aut RC on-road, przy czym wykorzystał bogate doświadczenie z wcześniejszym podwoziem 4-Tec 1.0.

Opis podwozia Traxxas 4-Tec 2.0
Podwozie Traxxas 4-Tec 2.0 jest utworzone przez przestrzennie uformowany kompozyt (nylon wypełniony włóknami szklanymi), które jest lekkie i zarazem sztywne. Wszystko zostało zorientowane dla uzyskania jak najniższego środka ciężkości. Przeniesienie napędu już nie jest rozwiązane problematycznymi rzemieniami, ale za pomocą wału centralnego - podobnie jak w modelu Slash 4x4. Model jest dostarczany z silnikiem szczotkowym Titan 12T oraz regulatorem Traxxas XL-5. Mocowanie silnika i regulatora umożliwia zastosowanie napędów trójfazowych np. od Castle Creations.

Podwozie można ustawić do normalnego jeżdżenia lub specjalnie do driftu. Dla driftu przekręca się cięgno kierunku, przez co można koła więcej wychylić i dalej jest zoptymalizowana geometria dla precyzyjnego driftu. Oczywistą sprawą jest w pełni regulowany servo saver. Tylne koła są napędzane przez dyferencjał zębaty, przednie koła są połączone na sztywno. Oczywistością jest również konstrukcja modularna, podwozie można rozebrać w ciągu minuty.

Traxxas również pamiętał o tych, co na podwozie chcą założyć inne typy karoserii - np. Killerbody. Można ustawić rozstaw kół i również pozycje mocowania karoserii.
Elektronika

Elektronika w modelu jest oczywiście wodoodporna. Model 4-Tec 2.0 Ford GT jest sprzedawany z silnikiem szczotkowym Traxxas Titan 12T i elektronicznym regulatorem Traxxas XL-5. Regulator współpracuje z akumulatorami LiPol i NiMH, można ustawić 3 tryby jazdy wraz z trybem dla początkujących, gdzie jest ograniczona moc na około 50%. Model jsst wyposażony w odbiornik TSM (Traxxas Stability Management), który jest ustawiony dla podwozia 4-Tec 2.0. Aparatura RC to Traxxas TQi z możliwością instalacji modułu Bluetooth.

Własności modelu auta RC Traxxas 4-Tec 2.0 Ford GT 1:10

  •     Licencjonowana karoseria Ford GT
  •     Podwozie łatwe w utrzymaniu, prosta, ale skuteczna konstrukcja Traxxas
  •     Wodoodporna elektronika modelu, odbiornik umieszczony w uszczelnionej komorze
  •     Regulowane amortyzatory, serwo saver i rozstaw kół
  •     Specjalna geometria podwozia do driftu - wystarczy przekręcić cięgna sterowania
  •     Aparatura RC Traxxas TQi z możliwością instalacji modułu Bluetooth
  •     Odbiornik RC Traxxas ze stabilizacją elektroniczną Traxxas Stability Management (TSM)
  •     Możliwość instalacji całego szeregu trójfazowych silników do osiągnięcia większych prędkości
  •     Karoseria przygotowana do instalacji oświetlenia LED
  •     Szerokie możliwości tuningu

Parametry techn.

Typ On-road
Skala 1:10
Długość 448mm
Szerokość 200mm
Rozstaw 256mm
Prześwit podwozia 9mm
Masa 1450g bez akumulatora
Napęd 4WD
Silnik Traxxas Titan 12T
Serwo Traxxas 2056
Akumulator Traxxas NiMH 8.4 V 3000 mAh
Aparatura RC Traxxas TQi z telemetrią i możliwością instalacji modułu Bluetooth

Polecamy